Jdi na obsah Jdi na menu
 


·Magie Jako taková do sebe pojímá nějaké množství nejrůznějších praktik a operací, vytváří se tak její povaha a druh.

·Následkem toho pak můžeme dělit Magii na několik hledisek do několika základních kategorií,která se následně dělí a dělí.

·Ale my dělíme na dvě základní kategorie, a to hledisko předmětu a pohledu dle účelu.

1) pohled dle účelu: - magia alba (bílá magie)

 -magia nigra (černá magie)

·Hodně diskutována otázka dělení Magie na "Bílou" a "černou" není v podstatě odvislá od Magie samé,nebo ta vždy pracuje podle jedněch a těch samých zákonů,protože je problematikou osobnost mága. ·Podmínkou je zde dosažný stupeň chování a morálky(duchovní zralost) hierofantovi. ·Obecně říkáme že "bílá" magie je vymezena altristickými skutky dobra. A magie "černá" egiostyckými a egocentrickými činy zla. ·Připustíme-li relativnost zmíněných pojmů "dobro" a "zlo"jsou různými jednotnými věcmi vnímány odlišně,nebo vystupují jako výsledek návyků společenského chování a morálky,je jasné, že když překročíte tohle,jako i samotné jejich chápání mohou a jsou odlišné do doby,kdy místa i kultury, v následku toho více či méně proměnlivé.  ·Na právě popsané je nutné dívat se z univerzálního pohledu jsoucna. ·Meditace nad tímto předmětem může učedníkovi otevřít i jinou dimenzi zkušenosti a chápání tohoto problému

Bílá Magie-pozitivní

·Tato magie má za úkol pomáhat lidem,ale jiným, ne sobě!

·Musí se dodržovat pravidla, když je dodržovat nebudete mohlo by to způsobit obrácení kouzla proti vám v následnou škodu,nebo přeměnu v černou magii.

·A s tímhle není radno si zahrávat.I když si myslíte,že různá kouzla či lektvary atd... patří do Bílé Magie,nemusí tomu tak být.

·Je lepší se poradit s odborníkem (I lektvar lásky patří do černé magie,protože manipulujete s určitou osobou.

·I když je to proti něčí mysli a vůli.

·I když to není ve váš prospěch,je to také zlo vůči očarovanému).

 

 

Černá Magie-Negativní

·Patří k ní nepostradatelně rituály,invokace „kouzlení…

· (Jedním z nejlepších příkladů by jsme si mohli vzít Knihu Abramelinovu která má základ v Kabale a ukazuje právě jak získat osobního Anděla k prospěchu svému ,který nás učí ovládat démony , a jak správně zacházet s kabalistyckými čtverci.

·Při čemž v celé knize je dokola doporučováno, že zájmem není škodit ,pouze získat pro sebe.Přesto se dá kniha začadit do Černé Magie)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář